Krok 3.

Przygotujmy plan działań - mierz siły na odory

Po poprzednim kroku powinieneś mieć ustalone najbardziej doskwierające Tobie i pozostałym domownikom problemy powietrzne. Teraz przedstawię możliwe rozwiązania każdego z problemów. Nie jest to lista zamknięta więc, jeśli uważasz, że masz lepsze lub prostsze rozwiązanie zacznij od niego. Ty znasz swój dom najlepiej. Jeśli zadziała podziel się nim ze mną. Buduję bazę takich sprawdzonych pomysłów, abyśmy mogli wzajemnie korzystać ze swoich doświadczeń.

W walce o czyste powietrze masz właściwie cztery moce. Główna siła to poznanie. Zgłębiasz jego tajniki od początku poradnika. Jesteś już przy kroku nr 3, więc masz jej potężny zasób. Nie wahaj się jej użyć! Oto trzy pozostałe.

Najważniejsza z nich to wentylacja. Kolejne to kontrola źródła i filtracja. Na ponad 60 różnych działań, które poznasz, aby poprawić jakość powietrza w Twoim domu czy szkole to połowa dotyczy właśnie prawidłowej wentylacji. Ponad 20 odnosi się do kontroli źródła, a zaledwie sześć do metod filtracji. To trochę inne proporcje niż w obiegowym stwierdzeniu - masz zanieczyszczone powietrze? Kup oczyszczacz. Zaraz przedstawię Ci dokładnie każdą z nich, abyś zobaczył dlaczego dodatkowe urządzenie nie zawsze jest gwarantem zdrowego powietrza.