Krok 2.

Poczuj tę moc - ćwiczenie uważności powietrznej

Czy wiesz jak pachnie Twój dom czy szkoła? Zauważyłeś, że wchodząc do czyjegoś domu szybko rozpoznajesz jego zapach, a własny wydaje Ci się bezwonny. Oczywiście chyba, że właśnie przypaliła się zupa a dzieci testują nowe perfumy z Anną i Elzą na flakonie. W tym kroku masz tylko jedno główne polecenie - posprawdzaj co dzieje się w powietrzu Twojego domu czy szkoły. Uważność na otaczające nas powietrze to podstawowy krok do jego kontrolowania. Doskonalenie świadomego oddechu oraz węchu będzie ułatwiać Ci walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Będziesz je lepiej odczuwał. Na końcu tego rozdziału znajdziesz kilka porad, jak je doskonalić.

Mistrz Sun Tzu w swojej książce “Sztuka wojny”, którą musi chyba zacytować każdy autor ebooka, pisał: “Kto zna wroga i zna siebie, nie będzie zagrożony choćby i w stu starciach. / Kto nie zna wroga, ale zna siebie, czasem odniesie zwycięstwo, a innym razem zostanie pokonany. / Kto nie zna ani wroga, ani siebie, nieuchronnie ponosi klęskę w każdej walce”. Fragment te idealnie pasuje do opisu Twoich przygód z powietrzem, więc nie mogłem się powstrzymać.

Przed chwilą poznałeś wroga - trzynaście złych duchów nawiedzających Twój dom czy szkołę. Przy każdym dałem informację, jak je obiektywnie mierzyć. Ale Ty sam jesteś też doskonałym urządzeniem pomiarowym, jeśli tylko przez chwilę skupisz się i poczujesz to co dzieje się wokół Ciebie? Nie zastanawiasz się bowiem 26 tys. razy na dzień, że trzeba wziąć kolejny oddech. Proponuję, abyś to zrobił przez kilka minut.